
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Length | 4.3 mm |
| Width | 4.3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 5.34 mm |
| Thickness | 3.6 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Output Current | 20 mA |
| Output Voltage | 5.3 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Output Current | 20 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Reference Type | Adjustable, Shunt |
| Cathode Current | 50 µA |
| Nominal Supply Current | 10 mA |
| Max Output Voltage | 5.3 V |
| Reference Voltage | 5.3 V |
| Shunt Current | 20 mA |
| Initial Accuracy | 2 % |
| Output Type | Adjustable |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1581
Distributors
pcbx
Unit Price$1.67737
Ext.Price$1.67737
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.67737 | $1.67737 |
| 10 | $1.24563 | $12.45630 |
| 25 | $1.13877 | $28.46925 |
| 50 | $1.08087 | $54.04350 |
| 100 | $1.02591 | $102.59100 |
| 300 | $0.99773 | $299.31900 |
| 500 | $0.97034 | $485.17000 |
| 1000 | $0.93117 | $931.17000 |
| 3000 | $0.89358 | $2680.74000 |
| 5000 | $0.85750 | $4287.50000 |
